schůzka rodičů 09.04.2013 POZOR ZMĚNA TERMÍNU !

30. března 2013 v 18:58 | KP |  aktuálně

schůzka rodičů 09.04.2013 - změna na 16.04.2013

Trenér Mgr. Milan Buday a asistentka/vedoucí družstva Monika Pažourková zvou rodiče - zákonné zástupce hráček, na schůzku družstva starších žaček "B" HC Zlín - "devadesátdevítek", která se bude konat po tréninku :

úterý 09.04.2013 od 19:35 v klubovně HC Zlín ve SH EURONICS - změna termínu na 16.04.2013

Program :
- organizace a průběh "házenkářského pololetí" 2013 - změny
- účast na turnajích, sportovní soustředění, Zlínská liga, atd.
- Žákovská liga - 5. kolo 13.04.2013, Olomouc
- různé
Účast nejméně jednoho zákonného zástupce každé hráčky je nutná. Prosím o potvrzení do e-mailu hazenazlinholkyb(kyselárybička)seznam(tečka)cz a nebo SMS na můj mobil.

28. března 2013 v 16:47 | Trenér MB |  informace trenéra
Dobrý den paní Janebová a paní Sedláková. Musel jsem přehodnotit celý charakter sportovní přípravy družstva na další sezónu. Mimo jiné i vzhledem ke stanoveným cílům ze strany vedení klubu, které požaduje úspěch ve finále žákovské ligy.
Těch důvodů je samozřejmě víc. Jsou úzce propojeny a týkají se oblasti plnění ročního tréninkového plánu, který se v rámci sportovního centra žactva ( sportovní třídy 17. ZŠ ), zasílá na ČSH a následně realizuje v plném rozsahu v praxi. Konkrétně se to týká poměru počtu tréninkových jednotek a počtu utkání, kde je hlavně z důvodu utkání v žákovské lize značný nepoměr v neprospěch tréninků. Dalším důvodem je fakt, že trénujeme 3x týdně a pak hrajeme o víkendu až 5 utkání ŽL. Problém je, že se nestačíme na ta utkání důkladně připravit po fyzické, technické ani taktické stránce. Do toho vstupuje i problém absencí některých děvčat, různé návštěvy lékaře, nemoci a rodinné akce během roku, tudíž rozdíly mezi holkama v počtu absolvovaných tréninků za rok jsou značné. Srpen je jeden z mála měsíců, kdy jsme všichni pohromadě a kdy se dá tento deficit dohnat. Hráčky v této kategorii musí absolvovat určitý objem specifické zátěže, být stoprocentně připraveny po všech stránkách tak, aby těžká utkání zvládaly fyzicky i psychicky a aby co nejméně docházelo ke zraněním.
K tomuto rozhodnutí a přehodnocení ročního plánu jsem dospěl také na základě poznatků ze současné žákovské ligy a značných rozdílů v somatických ( fyzických - morfologických ) dispozicích našeho a ostatních družstev.
Pokud bychom měli družstvo složeno z typů hráček jako má naše "áčko", nebyl by problém.
Jednoduše řečeno chci, aby to holky příští rok tolik nebolelo a aby byly odolnější v soubojích jedna na jednu. Tudíž jsem se rozhodl, že místo týdenního turnaje, kde nebudeme moci trénovat a kde se odehrají jen 2-3 utkání v objemu cca 90 minut za den, pojedeme raději na soustředění, které zaměříme na to co nám chybí. Absolvujeme za den 2-3 tréninky v přírodě a tím se určitě kvalitněji připravíme na sezónu a ještě ušetříme nemalé finance. Snad to zatím pro vysvětlení bude stačit.

Pořád platí to, co jsem prohlásil na naší první schůzce v červnu 2011. Pokud by se chtěl kdokoliv z rodičů na cokoliv zeptat nebo mu bylo něco nejasné, oslovte mne, prosím, po kterémkoliv z tréninků, rád si na Vás udělám čas.

S přáním hezkého dne
trenér
Mgr. Milan Buday

Kvalifikace na Euro 2014 v čele s Jíchou!!

28. března 2013 v 14:10 | MB
Prosím hráčky a rodiče, kteří mají zájem se zúčasnit kvalifikace na Euro 2014 ČR-Německo v Brně 4.4.2013, o zaslání info. na email nebo smskou. Vstupné je 90Kč. Prosím o co nejrychlejší reakci, abych mohl rezervovat vstupenky. Doprava bude hrazena z fondu družstva. Dále prosím rodiče, kteří mohou jet autem aby se mi taktéž ozvali. Zatím jsou 2 auta.
Odjezd od haly ve čtvrtek, bude v 15.00.

Trenér MB

trénink 29. 03. 2013

28. března 2013 v 13:51 | MB |  informace trenéra
Trénink v pátek 29. 03. 2013 se uskuteční na gymplu od 11:00 - 13:00 h. Nezapomeňte si důkladně prohlédnout zápasy s Plzní, Olomoucí a Slavií.

Trenér MB

sportovec roku 2012 - hlasování

26. března 2013 v 7:50 | KP |  aktuálně

Opět byla vyhlášena anketa o nejlepšího sportovce Zlínského kraje, tentokrát za rok 2012. Hlasování probíhá v termínu 20.03. - 20.04.2013. Hlasovat lze pouze jednou a vybírat je možné z 15ti členného seznamu. Mezi nominovanými je i

Šárka Marčíková

která je hráčkou HC Zlín ( družstvo ženy W.H.I.L. ). Pokud si myslíte, že by tuto cenu měla/mohla získat a pokud byste tím chtěli i zviditelnit klub HC Zlín a práci jeho členů, trenérů a vedení, můžete hlasovat : http://ankety.tvslovacko.cz/index.html

Vyhlášení vítěze hlasování v kategorii "Cena občanů Zlínského kraje" proběhne v rámci slavnostního galavečera "Sportovec Zlínského kraje 2012" ve středu 24. 04. 2013 od 19:00 h. v Otrokovické BESEDĚ.

KP

Olomouc - Zlín "99" 22:22 (12:10)

25. března 2013 v 6:42 | KP |  z utkání
První mistrovské utkání na jaře 2013 ( ve Zlínské lize), které naše "99" odehrály, balo :

DHK ZORA Olomouc - HC Zlín B 22:22 (12:10)

Rozhodčí : Hlavinka Martin ( Litovel, licence C, ročník 1995 ), Kolář Josef ( Litovel, licence C, ročník 1997 ) .

Hrálo se ve sportovní hale DHK Zora Olomouc, ul. U.Stadionu 6, 779 00, Olomouc - "Andrův stadion" ( povrch lobadur - zákaz používání obuvi s černou podešví ) v neděli 07.04.2013 od 10:15 h. ( hlášenka o změně termínu byla oznámena 28.03.2013 )

Odjezd "od závory" SH EURONICS v 08:15 h., doprava byla auty rodičů : Baumbach J., Buday M., Dobiáš K., Kaplan J., Majzlík J. - děkujeme.

25. března 2013 v 6:21 | KP |  informace trenéra

Družstvo starších žaček HC Zlín "B" ( "devadesátdevítky" ) se NEZÚČASTNÍ mezinárodního turnaje Cell-Cup 2013 ve Veszprému, který byl plánován v termínu 11. - 17.08.2013.

Náhradní program bude oznámen co nejdříve.

4.ze sk.N - DHK ZORA Olomouc "A"
5.ze sk.M - HC Zlín "B" - "devadesátdevítky"

skupina P, 13. nebo 14. 04. 2013, místo : ?, pořadatel : ?
1.ze sk.N - HC Háje Praha
2.ze sk.M - HC Hlučín
3.ze sk.N - TJ Jiskra Havlíčkův Brod
4.ze sk.M - TJ Sokol Poruba
5.ze sk.N - HC Plzeň
Odhad podle zapsaných výsledků ve skupinách M a N. Je potřeba vyčkat na potvrzení řídící soutěže.
KP130325 v 13:00 h.

žákovská liga starších žaček 2013, skupina M, 4.kolo, Polanka nad Odrou, 23.03.2013 - výsledky

19. března 2013 v 11:20 | KP |  Žákovská liga 2013

Žákovská liga starších žaček 2013, skupina M, 4. kolo, Polanka nad Odrou, 23.03.2013

skupina M, 23. 03.2013, Polanka nad Odrou, pořadatel : TJ Sokol Poruba
Sportovní hala u ZŠ, ul. Heleny Salichové 1275/28A, 725 25 ( GPS : 49°47'28.752"N, 18°10'8.464"E ), povrch palubovka.

doprava busem společně s družstvem HC Zlín "A". Odjezd v sobotu 23.03.2013 v 06:00 h. "od závory" SH EURONICS ve Zlíně. Cena za obsazené sedadlo 100,- Kč. Možnost 8 míst pro rodiče/fan club "devadesátdevítek" - vlajky, trubky, klaksony a ostatní "povzbuzovadla" s sebou !
Zatím přihlášeni : Hanačík R., Majzlíkovi ( 2 místa), Olšinová Z., Popelka K., Popelková P., Rybníček R., Sedláková J..

1.ze sk.I - HC Hlučín ( losovací číslo v turnaji : č.2 )
1.ze sk.K - HC Zlín "A" ( č.4 )
2.ze sk.J - DHC Slavia Praha ( č.5 )
2.ze sk.L - HC Zlín "B" ( č.3 )
3.ze sk.K - DHK Slavoj Žirovnice ( č.6 )
3.ze sk.I - TJ Sokol Poruba ( č.1 )

Hrací doba, systém : každý s každým, 2 x 15 minut, přestávka mezi poločasy 3 minuty, přestávka mezi utkáními 5 minut dle rozpisu soutěže.
Rozhodčí : hlavní : ? ( ? ). Dále : ?, ?, ? ( ?, ?, ? ).

ofi výsledky skupiny M

Podle rozpisu/pravidel žákovské ligy se tedy do dalších kol neprobojovalo družstvo DHK Slavoj Žirovnice a v letošním ročníku končí.
Děkujeme našim děvčatům "devadesátdevítkám" za další zážitky s jejich házenou a zejména za postup do 5. kola ! Utkání proti DHC Slavia Praha ( prohra o dvě branky ) a HC Hlučín ( prohra o jednu branku ) určitě vejdou do historie družstva.
I čtvrté kolo žákovské ligy SŽ přineslo opět vyrovnaný turnaj a pro naše družstvo nové situace a zkušenosti. Postupujeme z posledního možného postupového místa a naše hra určitě stojí za zamyšlení.
A samozřejmě gratulace i družstvu HC Zlín "A" k opětovnému vítězství v celém kole. A taky přání k brzkému návratu do házené Sabině "Komárovi" Holeňákové z družstva HC Zlín "A", která se nedobrovolně svezla "rychlou sanitkou".
( foto KP, Canon EOS 650D )

Sestava HC Zlín "99" ve čtvrtém kole ŽLSŽ :
1.Baumbachová Adéla
2.Hanačíková Zuzana
3.Janebová Monica
4.Kaplanová Adéla ( přítomna, ale nehrála - zranění )

KP 130325 13:00 h.
P.S. Děkujeme hospůdce "U Machů" v Polance nad Odrou za vynikající oběd, příjemné prostředí i obsluhu !

Hodnocení a výzva

17. března 2013 v 23:38 | trenér MB |  informace trenéra
Chtěl bych jen v několika větách zhodnotit naše dosavadní účinkování v žákovské lize.
Myslím, že jsme od 20. ledna 2013 až doposud urazili kus cesty hlavně tím, že za měsíc a půl jsme odehráli 12 velmi kvalitních a těžkých utkání, kdy se nám podařilo jedno kolo žákovské ligy vyhrát, jednou jsme skončili druzí a jednou třetí. Za vůbec nejtěžší kolo a také velkou zkoušku morální, psychické a zdravotní odolnosti našeho družstva považuju 3. kolo hrané ve Zlíně. Tady se projevilo jedno velké životní moudro že "co tě nezabije, to tě v budoucnu posílí". Jsem přesvědčen, že se tato slova v dohledné době potvrdí!!
Také bych chtěl zmínit náš výkon a herní projev na turnaji ve Velké nad Veličkou. Ukázalo se, že naše fyzická kondice utrpěla značné trhliny a vzhledem k určitému tréninkovému deficitu a nedoléčení viróz některých hráček nebyla optimální, což se projevilo značnou nejistotou při zakončení, neschopnosti hrát naši hru na rychlé útoky v dostatečném tempu a hlavně nezvykle častými výpadky v obraně.
Přesto chci poděkovat holkám za předvedené výkony, zejména s naším áčkem (jen první poločas), Bratislavou a za exhibici s Veselím. Také děkuji dvoutisícovkám Aleně, Natálii a Markétě za pomoc a snaživý výkon.
Pokud chceme někdy porazit takový tým jako je naše áčko, nesmíme si připouštět bolest a nesmíme se nechat zastrašit tvrdší a někdy i brutálnější obranou. Žákovská liga je pro nás něco jako pro hokejisty play-off. Do každého zápasu musíme jít s tím, že to soupeře musí bolet více než nás. Nedat najevo jakoukoliv naši slabost, kterou soupeř okamžitě trestá a v neposlední řadě využít našich předností (tvrdá a organizovaná obrana, rychlý smrtící útok, rychlé a překvapivé kombinace v nacvičených signálech v postupném útoku). Prostě musíme soupeřům vnutit naši hru a pak se úspěch dostaví!!
Na závěr bych chtěl pogratulovat Ádi k zisku ocenění, které bylo oprávněné a zároveň připomenout všem, že každé takové ocenění hodně zavazuje a každý bude očekávat v budoucnu od takového hráče nebo hráčky minimálně obdobné výkony. Ke splnění těchto očekávání je však zapotřebí být k sobě hodně tvrdý a neustále na sobě pracovat a zdokonalovat se.

"Jen radost ze hry, otevřená hlava a úsměv na rtech především když se nedaří a prohrává, dokáže nalomit psychiku a nahlodat sebevědomí soupeře. To je ta jediná a správná cesta jak může chytrý a rychlý David zvítězit nad obrovským a zdánlivě silným Goliášem"

Trenér MB

"Jak se nestat pacientem" - přednáška

12. března 2013 v 10:48 | KP |  aktuálně
Dovoluji si upozornit na mimořádně zajímavou přednášku. V pátek 05.04.2013 od 18:00 h. v aule UTB Zlín na ul. Mostní vystoupí MUDr. Jan Hnízdil na téma "Jak se nestat pacientem", aneb jak si uchovat zdravý rozum a celostní zdraví. A také, že "zlo" je potřeba pojmenovat, identifikovat a pak odmítnout.

Na vystoupení známého lékaře, který pracuje v Centru komplexní péče v Dobřichovicích u Prahy, lze rezervovat a zakoupit vstupenky ZDE.

KP

tréninky v 10. týdnu

4. března 2013 v 17:42 | trener MB |  informace trenéra

Tréninky v 10. týdnu 2013 ( tj. 04. - 10. 03. 2013 ) proběhnou normálně v daných dnech a časech.
KP

turnaj Velká nad Veličkou 16.-17.03.2013

4. března 2013 v 13:25 | KP |  aktuálně
turnaj starších žaček, I. ročník "O putovní pohár"
Velká nad Veličkou
termín : 16. - 17. 03 .2013
pořadatel : Sportovní klub házená Velká nad Veličkou
hala : Sportovní obecní hala ve Velké nad Veličkou, povrch : lobadur ( GPS : 48°52'48.314"N, 17°30'55.568"E )
odjezd v sobotu 16.03.2013 v 08:15 h. "od závory" sportovní haly EURONICS ve Zlíně

Propozice turnaje :

Na turnaji startují hráčky narozené 01.01.1998 a mladší.
Hrací systém :
Turnaj začíná v sobotu 16.03.2013 v 09:00 h. a končí slavnostním vyhlášením výsledků v neděli 17.03.2013 ve 14:15 h. Hraje se ve Sportovní hale Velká nad Veličkou systémem každý s každým.
Vedoucí družstev obdrží anketní lístek, do kterého uvedou nejlepší hráčku a nejlepší brankářku turnaje, které budou vyhlášeny po skončení turnaje. Dále bude vyhlášena nejlepší střelkyně turnaje.
Hrací doba :
Hraje se 2 x 22 minut, poločasová přestávka 2 minuty ( čas se zastavuje dle pravidel ČSH ). Vyloučení hráčky = 2 minuty. Přestávka mezi utkáními činí 10 minut. V průběhu utkání lze využívat time-out dle pravidel ČSH
Konečné pořadí
Stanovení pořadí družstev v turnaji se provádí podle následujícího klíče - v případě rovnosti bodů dvou a více družstev rozhoduje o umístění :